Maska do włosów a odżywka. Czym się różni?

Często spotykam się z przekonaniem, że maska a odżywka do włosów niczym się od siebie nie różnią, więc nie ma sensu stosować jednego i drugiego. Jeżeli nie wiesz na czym polega różnica, a chciałabyś poprawić kondycję swoich włosów to zapraszam do dalszego czytania 😊
Sama kiedyś stosowałam maskę zamiennie z odżywką. Jednak kiedy zagłębiłam się w wiedzę na temat działania produktów do włosów, zmieniłam całkowicie moją pielęgnację włosów. Człowiek najlepiej uczy się na swoich błędach 😉

Czym się charakteryzuje odżywka?

Odżywka do włosów ma sprawić, by włosy były piękne i gładkie. Charakteryzuje się substancjami wygładzającymi w składzie. Jednak działa jedynie powierzchniowo i do momentu kolejnego mycia. Gdzieś przeczytałam, że odżywkę można porównać do makijażu, który wykonujemy, gdy chcemy poprawić swój wygląd. Odżywka nie wnika wgłąb włosa, a jedynie uzupełnia ubytki w strukturze włosa, do czasu następnego mycia. Dlatego ważne jest, aby przy każdym myciu, stosować odpowiednią dla siebie odżywkę. Z reguły odżywki nie nakładamy na skórę głowy a jedynie na długość włosów, gdyż może nam szybko przetłuścić skalp. Stosowanie odżywek zalecane jest dla wszystkich. Na moje puszące się blondaski bardzo dobrze sprawdza się Nivea Long Repair, Nivea Repair & Targeted Care, Garnier Fructis Oil Repair. 

Czym się charakteryzuje maska?

Maska do włosów dociera już wgłąb włosa i odżywia go, poprawiając jego kondycję. Maski mają bogaty skład w oleje oraz substancje regenerujące. W przeciwieństwie do odżywki, maskę trzeba stosować regularnie, żeby przyniosła oczekiwane efekty. Wystarczy stosować 1-2 razy w tygodniu lub co 2-3 mycia, w zależności jak często myjemy głowę. Maski nakłada się na umyte i odsączone z nadmiaru wody włosy, i trzyma się na głowie ok 20-30 min po czym spłukujemy. Możne je stosować również na skalp. Maski dedykowane są w szczególności dla włosów zniszczonych, suchych lub puszących się ale także do włosów słabych i cienkich. Osoby, które nie mają takich problemów wystarczy, że będą stosować jedynie odżywkę d/s (do spłukiwania) a maskę raz na jakiś czas, według uznania. Oczywiście piszę tu już o gotowych maskach, które możemy kupić w sklepie. Moje włosy bardzo lubią maski z Kallosa: Banana oraz Blueberry. Istnieją również maski, które można zrobić samemu w domu i nałożyć na głowę przed myciem. O tym jednak będzie oddzielny post.

Kopalnia wiedzy o produktach i ich składzie

Polecam sprawdzić produkt przed zakupem na http://wizaz.pl/kosmetyki/ 😊oraz upewnić się, czy na pewno jest na Twój typ włosów oraz Twoją skórę głowy. Warto poczytać opinie danego produktu a także sprawdzić skład. Na wizażu genialne jest to, że można poczytać o każdym składniku, wystarczy na niego kliknąć.

Jeżeli macie jakieś pytania, to śmiało 😇 A może jest coś o czym chcielibyście żebym napisała? Zachęcam do komentowania.

Buziaki, 
Angie 

Komentarze

Prześlij komentarz